Wszystkie bestsellery
  • Banner

Aktywatory do oczyszczalni

Aktywatory do oczyszczalni

Aktywatory do oczyszczalni są produktami, które stosuje się w celu poprawy funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Zazwyczaj składają się one z bakterii i innych mikroorganizmów, które pomagają rozkładać i usuwać zanieczyszczenia z oczyszczalni. Aktywatory do oczyszczalni wspomagają proces biologicznego trawienia odpadów i poprawiają wydajność oczyszczalni, co może prowadzić do lepszego stanu środowiska i zdrowszej wody. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie aktywatory do oczyszczalni, które będą dostosowane do rodzaju i rozmiaru oczyszczalni, a także do warunków środowiskowych i rodzaju ścieków.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Aktywne filtry

Aktywatory do oczyszczalni – jakie wybrać?

Aktywator do biologicznych oczyszczalni ścieków NeoBac BIO-STATION maintenance 1kg jest unikalnym na rynku aktywatorem mikrobiologicznym, przeznaczonym do biologicznych oczyszczalni ścieków z napowietrzaniem. Zawiera on kompozyt wyselekcjonowanych bakterii tlenowych oraz duże stężenie enzymów immobolizowanych, które przyspieszają naturalny proces biodegradacji nieczystości. Jest szczególnie polecany do oczyszczalni o tendencji do powstawania tłuszczów, ponieważ zawiera lipolityczne składniki. Jego zalety to przede wszystkim:

  • Wzmacnianie procesu oczyszczania ścieków w oczyszczalni.
  • Eliminacja źródeł powstawania nieprzyjemnych zapachów.
  • Zapobieganie tworzeniu się kożuchów powierzchniowych i tłuszczowych.
  • Redukcja nadmiaru osadów organicznych.
  • Regularne stosowanie prowadzi do zmniejszenia częstości wypompowywania ścieków.

NeoBac Bio-Station START BOOSTER STARTER 200g jest produktem dedykowanym do zasiedlania oczyszczalni biologicznych po opróżnieniu i do regeneracji mikroflory bakteryjnej. Zestaw startowy zawiera wysokie stężenie naturalnych bakterii i substancji odżywczych, które pobudzają rozwój bakterii i natychmiastowo wzmacniają aktywność mikrobiologiczną.

  • zawiera dużą dawkę naturalnych kultur bakterii i pożywki startowej
  • odtwarza właściwą aktywność mikrobiologiczną
  • aktywuje proces biodegradacji zanieczyszczeń w oczyszczalniach
  • zapewnia prawidłową eksploatację oczyszczalni po jej opróżnieniu.       

NEOBAC aktywatory do oczyszczalni i szamb 

 NeoBac aktywator bakterie do szamb i oczyszczalni redukcja zapachu (600 gr lub 5kg), zawiera kompozyt wyselekcjonowanych bakterii środowiskowych i wysokie stężenie aktywnych enzymów, które kontrolują i przyspieszają naturalny proces rozkładu zanieczyszczeń w oczyszczalniach domowych i zbiornikach bezodpływowych (szambach).

Technologia powlekania bakterii stosowana w preparacie umożliwia stopniowe uwalnianie komórek bakterii tworzących proces namnażania do ścieków, co prowadzi do utrzymania stałej aktywności biologicznej w zbiorniku. Jest to szczególnie ważne, gdy stosujemy silne środki chemiczne, które prowadzą do redukcji wprowadzonych bakterii i enzymów.

Bakterie do oczyszczalni AQUABIN aktywator biologiczny przeznaczony jest do użytku w domowych oczyszczalniach ścieków na starcie i do codziennej eksploatacji. W opakowaniu wystarcza na 6 miesięcy. Eliminuje nieprzyjemne zapachy, skutecznie rozkłada nieczystości i zawiera naturalne szczepy bakterii. Przyczynia się do udrażniania systemu kanalizacyjnego i drenażowego i jest przeznaczony dla osadników od 2000 do 4000 litrów.

Śledź nas na Facebooku