Wszystkie bestsellery
  • Banner

Zbiornik na wodę deszczową Drop Water 3.0

MARSEPLAST Drop Water 3.0

Pakiet Deszczowy WATER
2 276,70 zł netto
2 800,34 zł brutto
Ilość

Opis

Zbiornik na wodę deszczową MARSEPLAST dropWATER 3.0 - 3000L

  

 

DROPWATER 3.0 - MARSEPLAST to podziemny bezciśnieniowy zbiornik. Podstawową funkcją zbiornika jest magazynowanie wody deszczowej. Jej gromadzenie a następnie wykorzystanie do celów gospodarczych i ogrodowych pozwala nam na znaczne obniżenie rachunków  za wodę z sieci wodociągowej. Stosowanie zbiorników służących do magazynowania wody deszczowej jest jednym z istotnych działań prowadzących do poprawy systemu gospodarki wodno-ściekowej oraz ochrony środowiska. Zbiornik przeszedł pozytywną weryfikację w instytucie Technologiczno-Przyrodniczym oraz Krajową Ocenę Techniczną, może zostać wykorzystany do magazynowania wody deszczowej lub do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

  

Dane techniczne:

Szerokość Długość Wysokość całkowita Pojemność zbiornika Wysokość do wlotu Wysokość do wylotu Średnica wlotu Średnica wylotu
1210 mm 2700 mm 1570 mm 3000L 1240 mm 1190 mm Ø110/Ø160 Ø110

  

  

DropWATER 3.0 jest zbiornikiem monolitycznym, wykonanym z wysokiej jakości polietylenu, gwarantuje całkowitą szczelność zbiornika, odporność na działanie substancji chemicznych. Grubość ścianek i ich ożebrowanie zapewnia stabilizację i ochronę przed zgnieceniem. Można zamontować go w trudno dostępnych miejscach. Jest to zbiornik jednokomorowy z możliwością zamontowania przegrody która jest w zestawie ze zbiornikiem. Dzięki temu uzyskujemy zbiornik dwukomorowy, który możemy wykorzystać jako dwukomorowa przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków.

Na terenach, które nie są objęte siecią kanalizacyjną, dopuszcza się zastosowanie zbiorników bezodpływowych w celu gromadzenia nieczystości pochodzących  z gospodarstwa domowego. Zbiorniki te, po zapełnieniu, muszą zostać opróżnione przy użyciu wozu asenizacyjnego. Czasem zastosowanie takiego zbiornika jest jedynym możliwym rozwiązaniem. 

  

  

Zbiornik wyposażony jest w otwór rewizyjny oraz właz montażowy, zabezpieczony przed nieupoważnionym dostępem osób trzecich (np. dzieci) przy pomocy przykręcanej pokrywy. Do każdego ze zbiornika dopływ wody deszczowej lub ścieku może odbywać się przy pomocy rury kanalizacyjnej o średnicy 110 mm lub 160 mm. Specjalnie wyprofilowane dno umożliwia montaż zbiorników na terenach z możliwością występowania wysokich wód gruntowych.

    

 Zamierzone zastosowanie:

- magazynowanie lub retencja wody opadowej,

- magazynowanie ścieków bytowo-gospodarczych, przemysłowych i komunalnych

- przydomowa ekologiczna oczyszczalnia ścieków

    

   

Krajowa Ocena Techniczna ITP-KOT- 2020/0033 wydanie 1 z 16.09.2020

      

 Istnieje możliwość dokupienia filtru DN 400 umożliwiającego doczyszczenie deszczówki oraz przedłużek do otworów rewizyjnych DN 600 H-20cm i DN 600 H- 40cm

   

Szczegóły produktu
Zobacz także
4 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku