Wszystkie bestsellery
  • Banner

Zbiornik na wodę deszczową 3000l z pompą pływakową

METRIA 3000l z pompą pływakową

4 768,70 zł netto
5 865,50 zł brutto
Ilość

Opis

Zbiornik na wodę deszczową METRIA 3000L z pompą pływakową

      

  Deszczówka to cenne, odnawialne źródło wody. Jej zbieranie i wykorzystanie pozwala nie tylko na realizację celów zrównoważonego rozwoju, zachęcających do racjonalnego korzystania z zasobów wodnych z myślą o naszej planecie i następnych pokoleniach, ale też przyczynia się do zmniejszenia rachunków za wodę zużytą do podlewania zieleni przydomowej czy miejskiej oraz może odciążyć systemy kanalizacyjne w trakcie intensywnych opadów.

       

Systemy pozyskiwania wody deszczowej służą do magazynowania, a następnie wykorzystania jej zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Wodę tę można wykorzystać także do celów bytowo-gospodarczych.

Zbiorniki na wodę deszczową składają się z kompletnego pojemnika PE wykonane są w 100% z czystego polietylenu bez domieszek, dzięki temu są wytrzymałe więc gwarantują długą i bezawaryjną pracę całego systemu magazynowania deszczówki. Jeżeli jesteśmy posiadaczami przydomowego ogródka, to już sam zbiornik wody deszczowej wyposażony w pokrywę z szybkozłączką i zaworem kulowym, kosz filtracyjny, przelew i pompę pozwala na znaczące oszczędności – szczególnie w okresach suszy, gdy rośliny potrzebują intensywnego podlewania, a dodatkowo może dojść do przerw w dostawach wody. Jednak nie jest to jedyna możliwość wykorzystania deszczówki. Dzięki centrali sterującej, wyposażonej w pompę oraz niezbędne akcesoria umożliwiające pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej dzięki czemu systemy mogą być wykorzystywane przez cały rok.

    

Dane techniczne:

Szerokość Długość Wysokość Pojemność
1400 mm 2350 mm 1570 mm 3000L

    

   

 Woda deszczowa spływająca z dachu jest zbierana przez system rynnowy i kolejno doprowadzona rurą spustową do zbiornika. Woda zostaje oczyszczana przez filtr koszowy z drobnymi oczkami, po czym odpływa do zbiornika (grawitacyjnie).

Dzięki temu możemy cieszyć się oczyszczoną wodą którą możemy wykorzystać do:

- celów ogrodowych: podlewanie trawnika czy krzewów 

- celów gospodarczych: czyszczenie sprzętów i urządzeń ogrodowych

- celów bytowo-gospodarczych

        

 

 

Zbiornik wykonany rotacyjnie z wysokiej jakości polietylenu o solidnie użebrowanych ściankach o grubości 8-12mm co wpływa na jakość i wytrzymałość zbiornika oraz zapewnia ochronę przed naciskiem gruntu oraz deformacją zbiornika. Na zbiornik można zrobić do 1,2m naziomu. Brak szwów i łączeń gwarantuje pełną szczelność. Zawór kulowy i szybkozłączka umieszczone na pokrywie oraz wąż wyprowadzony z pokrywy do dna zbiornika umożliwia podłączenie pompy. 

         

                             

                                                                                                     

     

 Zbiorniki na deszczówkę są o różnych pojemnościach, więc z łatwością można dopasować je do wielkości odwadnianej powierzchni, jak i celu, do którego chcemy ją wykorzystać. Zawsze jednak warto zainwestować w zbiornik wykonany z materiału o dobrej jakości.

                   

  Zestaw zawiera:

- Zbiornik o poj. 3000L,

- nadstawka zbiornika H-500 mm,

- pokrywa zbiornika z włazem 250 mm,

- kosz z filtrem,

- wąż 200 cm,

- zawór kulowy GZ,

- szybkozłączka 1/2 cala na 1 cal GW

- pompa pływakowa LIFT 40 

                                                                       

 

Zbiornik możemy wykorzystać:

- jako zbiornik na wodę deszczową

- szczelne szambo

- zbiornik przydomowej ekologicznej oczyszczalni ścieków

Szczegóły produktu
4 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku