Konsultacja z doradcą:

Czy to ważne, jakie bakterie wrzucasz do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Rodzaje preparatów do przydomowych oczyszczalni ścieków

W obecnych czasach, kiedy świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne ciągle wzrasta, coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. Do ich zalet, oprócz ekologii, należy również możliwość komfortowej obsługi, a także oszczędność pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że aby oczyszczalnia ścieków sprawowała należycie swoją funkcję, musimy zadbać o odpowiednie preparaty. Wyróżniamy domowe oczyszczalnie ekologiczne oraz oczyszczalnie biologicznePreparat do oczyszczalni biologicznej pełni odgrywa istotną rolę, gdyż odpowiada on za inicjowanie procesów rozkładu, a co za tym idzie – rozwój flory bakteryjnej. Dzisiaj, producenci oferują szeroką gamę różnorodnych specyfików. Środki do oczyszczalni biologicznych występują w różnorakich formach, począwszy od wygodnych saszetek, przez kompleksowe tabletki, a skończywszy na płynnych środkach. Szczególnie polecany jest pierwszy wariant, gdyż wyróżnia się on możliwością długiego czasu użytkowania. Jedna saszetka, wystarczą bowiem nawet na sześć miesięcy. Do ich zalet, należy również niwelowanie przykrych zapachów, które często są niestety nieodłącznym elementem przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Jakie bakterie do oczyszczalni biologicznej?

Kolejnym równie istotnym, jak specjalistyczne preparaty, elementem każdej przydomowej oczyszczalni ścieków, są bakterie. Pełnią one niezwykle istotną funkcję, z tego też powodu ich wybór nie powinien być podyktowany pochopną decyzją. Głównym celem tychże bakterii jest neutralizacja zawartości ścieków. W przeciwnym razie mogłyby wpłynąć one negatywnie zarówno na domowników, jak i na środowisko naturalne. W niektórych przypadkach jednak bakterii jest stanowczo za mało, aby mogły wykazywać jakiekolwiek skuteczne działanie. Powodem takiej sytuacji, są najczęściej środki chemii gospodarczej, które przedostają się do ścieków. Należy jednak pamiętać, że kluczem do ponownej odbudowy flory bakteryjnej oczyszczalni jest przede wszystkim regularna aplikacja bakterii. Powinna ona odbywać się co około dwa miesiące, a w razie konieczności nieco częściej. Wybierając bakterie do oczyszczalni biologicznej, kupno powinniśmy przeprowadzać ze szczególną starannością. Sprawa ta ma się podobnie, jeśli chcemy zakupić bakterie do oczyszczalni ekologicznej. Obecnie, największym uznaniem wśród posiadaczy przydomowych oczyszczalni, cieszą się bakterie w formie tabletek. 

Preparaty do oczyszczalni ścieków, w które koniecznie musisz się zaopatrzyć

Jeśli już wiesz, do czego tak naprawdę służą preparaty do domowych oczyszczalni ścieków, pora przejść do kolejnej kwestii. A mianowicie – w jakie środki zarówno w przypadku oczyszczalni biologicznych, jak i ekologicznych, powinieneś się zaopatrzyć? Warto oczywiście powtórzyć, żeby nie wybierać tego, co zabija bakterie w oczyszczalni, gdyż – jak już wiesz – są one niezwykle istotne.  W tym przypadku więc doskonale sprawdzą się preparaty pochodzenia naturalnego. Kluczowy jest tutaj krótki skład, a także brak złożonych substancji chemicznych, które mogłyby wpłynąć szkodliwie na obecne w oczyszczalni bakterie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się również aktywator biologiczny do szamb i oczyszczalni. Jest on szczególnie pomocny w przypadku osób, które oczekują szybkich rezultatów, nie mając ochoty czekać, aż bakterie samodzielnie się namnożą, stwarzając optymalną ilość.

Chcąc otrzymać pożyczkę lub dotację, sami musimy także spełnić wymagania. Z pewnością dofinansowanie może otrzymać gospodarstwo, którego właściciel posiada stały meldunek na terenie gminy, a jego nieruchomość jest zlokalizowana tamże. Dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków otrzymamy, gdy wszyscy mieszkańcy nieruchomości wyrażą zgodę na otrzymanie środków.

Czym zajmuje się firma Bamartech? 

BamarTech jest to firma z tradycjami, która zajmuje się wykonywaniem oczyszczalni przydomowych. Zajmuje się produkcją, ale i montażem najwyższej jakości oczyszczalni. Oferuje kompleksowe doradztwo i gwarantuje, że dzięki prawidłowo dobranej oczyszczalni pozbędziecie się brzydkiego zapachu. Jednocześnie praca takiej oczyszczalni ścieków jest cicha. W każdym urządzeniu zastosowano nowoczesne i niezawodne sterowanie. Duża wiedza, a przy tym doświadczenie sprawiają, że Wasza instalacja będzie działać prawidłowo przez wiele lat. W ofercie znajduje się szeroki wybór oczyszczalni ścieków. Wszystkie posiadają certyfikację. Firma oferuje również przydomowe oczyszczalnie ścieków z nawadnianiem, ale i małe oczyszczalnie ścieków do 50 RLM. Innowacyjne rozwiązania oraz najwyższa jakość produktów gwarantują zadowolenie klientów.       

Zobacz również

Czy warto zamontować biologiczną oczyszczalnię ścieków?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to nie tylko przydomowe szambo. Niemożność przyłączenia budynku do miejskiej kanalizacji nie musi być problemem. Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków? Ile kosztuje? Jaką wybrać? Te pytania mogą spędzać sen z powiek. Śpieszymy z odpowiedzią!

Dofinansowania do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na ekologię. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie wygodne i bez negatywnego wpływu na środowisko. Mimo że jest coraz popularniejsze, wiele rodzin nie decyduje się na takowe z powodów finansowych.