Konsultacja z doradcą:

Dla kogo zbiornik na deszczówkę 3000 l? Porównanie zbiorników na wodę deszczową

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zbiornika na deszczówkę, jest jego pojemność. Przyjmuje się, że na każde 25 metrów kwadratowych dachu budynku powinien przypadać 1 metr sześcienny (1000 litrów) pojemności. Oznacza to, że właściciele domów i innych obiektów z dachem o powierzchni zbliżonej do 120 metrów kwadratowych potrzebować będą 3000-litrowego zbiornika.

Szeroki wybór zbiorników o tej pojemności można znaleźć w ofercie sklepu xymen.pl. Firma współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami (m.in. MARSEPLAST, METRIA, EURO-PLAST i KINGSPAN), dużą wagę przykładając do jakości sprzedawanych produktów. Swoim klientom zapewnia też wsparcie ze strony obsługi i kompleksową pomoc w doborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do specyfiki realizowanych przez nich inwestycji. Poniżej omawiamy dostępne w jej katalogu zestawy ze zbiornikiem na deszczówkę 3000l.

Zbiornik na deszczówkę 3000 METRIA

3000-litrowy model jest dostępny w ofercie marki METRIA. Ma wymiary 1400x2350x1570 milimetrów, dzięki czemu nie wymaga wykonywania dużych wykopów. Dobrze sprawdza się w podstawowych zastosowaniach, takich jak nawadnianie roślin ogrodowych, czyszczenie sprzętów ogrodniczych i elementów małej architektury, a także jako źródło wody do celów bytowo-gospodarczych.

Polietylenowe ścianki o grubości 8-12 milimetrów zapewniają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a konstrukcja bez szwów i połączeń jest gwarancją najwyższej szczelności. Dodatkowa pompa może być zamontowana za pośrednictwem zaworu kulowego. Zbiornik na deszczówkę 3000 l jest wyposażony w kosz z filtrem oraz nadstawkę o wysokości 50 centymetrów.

W katalogu producenta METRIA znajdziemy również modele tych samych parametrach, ale wyposażone w zintegrowaną pompę. Występują one w dwóch wariantach – z pompą pływakową oraz automatyczną.

Zbiornik na wodę deszczową 3 tys. litrów KINGSPAN

Model RainStore PRO 3000L z pompą DIVERTRON z katalogu marki KINGSPAN wyróżnia się wertykalną orientacją i małą powierzchnią instalacji. Ma wymiary 1700x2000x2600 milimetrów i jest wyposażony we wlot i wylot o średnicy 110 milimetrów oraz właz 750 milimetrów. Woda dostarczana do wnętrza zbiornika jest filtrowana na sicie filtra koszowego, co skutecznie zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń. Model oferuje możliwość łączenia w baterie.

RainStore PRO 3000L wykonany jest z polietylenu o dużej gęstości, co w połączeniu z ożebrowaniem zapewnia jego dużą wytrzymałość w każdych warunkach. W zależności od specyfiki danego zastosowania istnieje możliwość użycia czujnika poziomu. Pompa DIVERTRON cechuje się natomiast maksymalną automatyzacją pracy, czyniąc eksploatację zbiornika prostą i wygodną.

Zbiornik na deszczówkę 3m3 MARSEPLAST Drop Water 3.0

Dzięki wymiarom 1210x2700x1570 milimetrów zbiornik na deszczówkę MARSEPLAST Drop Water 3.0 może być montowany nawet w trudno dostępnych miejscach. Monolityczna konstrukcja, pozbawiona szwów i łączeń, w połączeniu z grubymi ściankami z polietylenu zapewnia zaś wysoką wytrzymałość na obciążenia. Model daje możliwość zamontowania wewnętrznej przegrody, która pozwala wykorzystać go jako dwukomorową oczyszczalnię ścieków. Do modelu można dokupić filtra DN 400 oraz komplet dwóch przedłużek rewizyjnych DN 600 H-20cm i DN 600 H- 40cm.

Zbiornik na deszczówkę 3000 MARSEPLAST BOLT

Zbiornik na wodę deszczową mający wymiary 1940x2400x1120 milimetrów doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie można wykonać głębokich wykopów. Został wykonany w technologii rotomouldingu z dwóch części połączonych w piecu, co zapewnia jego wysoką szczelność. Model dostarczany jest wraz z kompletnym zestawem wyposażenia, w skład którego wchodzi sito filtrujące, nadstawka montażowa, rury dopływowa i odpływowa, uszczelka wlotowa, kolano oraz dwie gwintowane pokrywy.

Zobacz również

Czy warto inwestować w zbiornik na deszczówkę?

Inwestycja w zbiornik na deszczówkę ma nie tylko charakter ekologiczny. Stale rosnące ceny wody nie sprzyjają opłacalności przydomowych upraw, podnoszą także koszty eksploatacyjne budynków w