Konsultacja z doradcą:

Technologia Kingspan – co oferuje producent oczyszczalni biologicznych?

Historia Kingspan sięga 1965. Firma powstała w Irlandii i od samego początku specjalizowała się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa. W pierwszych latach działalności zajmowała się ponadto produkcją przyczep i maszyn rolniczych. Przełom przyniosły lata 70, kiedy w ofercie pojawiły się silosy oraz pojemniki na odpady. Dziś to właśnie z nimi i zbiornikami do instalacji wodno-kanalizacyjnych kojarzona jest irlandzka marka.

Misją Kingspan jest nie tylko zapewnienie swoim partnerom najwyższej jakości, ale też ciągła praca nad technologiami, które pozwolą inwestorom jeszcze lepiej zadbać o środowisko naturalne. W sklepie xymen.pl oferujemy przydomowe oczyszczalnie ścieków Kingspan. Czemu warto wybrać produkty irlandzkiej firmy? Jakie innowacyjne rozwiązania są dostępne w tych oczyszczalniach? Na ten temat piszemy w nowym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Oczyszczalnie Kingspan BioFicient – trwałe i niezawodne

Oczyszczalnie Kingspan to przede wszystkim dwie linie – BioDisc oraz BioFicient. Modele z tej drugiej dostępne są w dwóch pojemnościach – 2 i 3 tys. litrów (kolejno dla 4 i 6 osób). Oczyszczalnia biologiczna BioFicient spełnia wymogi normy PN-EN:12566-3+A2:2013, a technologia fluidalnych złóż biologicznych zapewnia wysoką efektywność. Model cechuje się dużą trwałością. Producent udziela 20-letniej gwarancji na zbiornik i 2-letniej na osprzęt.

Tym, co w największej mierze odróżnia oczyszczalnię BioFicient na tle konkurencyjnych rozwiązań jest zastosowanie technologii fluidalnych złóż biologicznych. Jej działanie zakłada podział procesu oczyszczania na cztery etapy, z których dwa przebiegają w warunkach tlenowych. W porównaniu ze zwykłymi szambami pozwala zdecydowanie ograniczyć powstawanie przykrych zapachów. Znacznie redukuje też koszty eksploatacji – nie wymaga wywozu nieczystości, bo oczyszczone ścieki mogą być odprowadzone do gruntu lub (po uzyskaniu zezwolenia) zbiorników i cieków wodnych.

[ph-product-cms id=”22″]

Innowacyjne oczyszczalnie Kingspan BioDisc

Oczyszczalnia Kingspan BioDisc to opcja dla najbardziej wymagających inwestorów. Odpowiadająca za jej działanie technologia RBC (Rotating Biological Contractor – Obrotowe Złoże Biologiczne) pod względem efektywności i trwałości plasuje się w ścisłej czołówce dla całej branży. Jest bezobsługowa i nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów biologicznych, co czyni jej eksploatację bardzo tanią. Ścieki oczyszczone są w aż 97,5 proc., co pozwala bez obaw użyć ich np. do prac gospodarskich lub odprowadzić do wód powierzchniowych.

Działanie Kingspan BioDisc opiera się na zestawie obrotowych talerzy pokrytych biofilmem z mikroorganizmów ściekowych. Proces przebiega w dwóch etapach, a dawkowanie cieczy za pomocą innowacyjnego systemu kubełkowego zapewnia zachowanie równowagi między nimi oraz utrzymanie wydajności na najwyższym poziomie. Przy licznych zaletach i niskich kosztach eksploatacji oczyszczalni Kingspan Biodisc, cena jest bardzo przystępna – w najprostszym wariancie urządzenie kosztuje nieco ponad 20 tys. złotych.

Planet Passionate. Zrównoważony rozwój Kingspan

Kingspan oferuje nowoczesne rozwiązania pozwalające zmniejszyć negatywny wpływ gospodarstw domowych i firm na środowisko naturalne. Jej troska o przyrodę na tym się jednak nie kończy. Zgodnie ze swoją strategią Planet Passionate, firma zobowiązała się do niemal całkowitej redukcji emisji CO2 w procesie produkcji i ok. dwukrotnego zmniejszenia ilości gazów cieplarnianych generowanych w związku z dostawami. Jej działania koncentrują się na przejściu do modelu działalności w obiegu zamkniętym.

Zakup produktów Kingspan to najlepszy wybór dla inwestorów, którzy dużą wagę przykładają do ochrony środowiska. Dobra przydomowa oczyszczalnia ścieków umożliwia znaczną redukcję odprowadzanych zanieczyszczeń, a przy tym jest rozwiązaniem wygodnym i niskobudżetowym.

Zobacz również

Czy warto inwestować w zbiornik na deszczówkę?

Inwestycja w zbiornik na deszczówkę ma nie tylko charakter ekologiczny. Stale rosnące ceny wody nie sprzyjają opłacalności przydomowych upraw, podnoszą także koszty eksploatacyjne budynków w