Konsultacja z doradcą:

Technologia Kingspan – co oferuje producent oczyszczalni biologicznych?

Historia Kingspan sięga 1965. Firma powstała w Irlandii i od samego początku specjalizowała się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa. W pierwszych latach działalności zajmowała się ponadto produkcją przyczep i maszyn rolniczych. Przełom przyniosły lata 70, kiedy w ofercie pojawiły się silosy oraz pojemniki na odpady. Dziś to właśnie z nimi i zbiornikami do instalacji wodno-kanalizacyjnych kojarzona jest irlandzka marka.

Misją Kingspan jest nie tylko zapewnienie swoim partnerom najwyższej jakości, ale też ciągła praca nad technologiami, które pozwolą inwestorom jeszcze lepiej zadbać o środowisko naturalne. W sklepie xymen.pl oferujemy przydomowe oczyszczalnie ścieków Kingspan. Czemu warto wybrać produkty irlandzkiej firmy? Jakie innowacyjne rozwiązania są dostępne w tych oczyszczalniach? Na ten temat piszemy w nowym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Oczyszczalnie Kingspan BioFicient – trwałe i niezawodne

Oczyszczalnie Kingspan to przede wszystkim dwie linie – BioDisc oraz BioFicient. Modele z tej drugiej dostępne są w dwóch pojemnościach – 2 i 3 tys. litrów (kolejno dla 4 i 6 osób). Oczyszczalnia biologiczna BioFicient spełnia wymogi normy PN-EN:12566-3+A2:2013, a technologia fluidalnych złóż biologicznych zapewnia wysoką efektywność. Model cechuje się dużą trwałością. Producent udziela 20-letniej gwarancji na zbiornik i 2-letniej na osprzęt.

Tym, co w największej mierze odróżnia oczyszczalnię BioFicient na tle konkurencyjnych rozwiązań jest zastosowanie technologii fluidalnych złóż biologicznych. Jej działanie zakłada podział procesu oczyszczania na cztery etapy, z których dwa przebiegają w warunkach tlenowych. W porównaniu ze zwykłymi szambami pozwala zdecydowanie ograniczyć powstawanie przykrych zapachów. Znacznie redukuje też koszty eksploatacji – nie wymaga wywozu nieczystości, bo oczyszczone ścieki mogą być odprowadzone do gruntu lub (po uzyskaniu zezwolenia) zbiorników i cieków wodnych.

[ph-product-cms id=”22″]

Innowacyjne oczyszczalnie Kingspan BioDisc

Oczyszczalnia Kingspan BioDisc to opcja dla najbardziej wymagających inwestorów. Odpowiadająca za jej działanie technologia RBC (Rotating Biological Contractor – Obrotowe Złoże Biologiczne) pod względem efektywności i trwałości plasuje się w ścisłej czołówce dla całej branży. Jest bezobsługowa i nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów biologicznych, co czyni jej eksploatację bardzo tanią. Ścieki oczyszczone są w aż 97,5 proc., co pozwala bez obaw użyć ich np. do prac gospodarskich lub odprowadzić do wód powierzchniowych.

Działanie Kingspan BioDisc opiera się na zestawie obrotowych talerzy pokrytych biofilmem z mikroorganizmów ściekowych. Proces przebiega w dwóch etapach, a dawkowanie cieczy za pomocą innowacyjnego systemu kubełkowego zapewnia zachowanie równowagi między nimi oraz utrzymanie wydajności na najwyższym poziomie. Przy licznych zaletach i niskich kosztach eksploatacji oczyszczalni Kingspan Biodisc, cena jest bardzo przystępna – w najprostszym wariancie urządzenie kosztuje nieco ponad 20 tys. złotych.

Planet Passionate. Zrównoważony rozwój Kingspan

Kingspan oferuje nowoczesne rozwiązania pozwalające zmniejszyć negatywny wpływ gospodarstw domowych i firm na środowisko naturalne. Jej troska o przyrodę na tym się jednak nie kończy. Zgodnie ze swoją strategią Planet Passionate, firma zobowiązała się do niemal całkowitej redukcji emisji CO2 w procesie produkcji i ok. dwukrotnego zmniejszenia ilości gazów cieplarnianych generowanych w związku z dostawami. Jej działania koncentrują się na przejściu do modelu działalności w obiegu zamkniętym.

Zakup produktów Kingspan to najlepszy wybór dla inwestorów, którzy dużą wagę przykładają do ochrony środowiska. Dobra przydomowa oczyszczalnia ścieków umożliwia znaczną redukcję odprowadzanych zanieczyszczeń, a przy tym jest rozwiązaniem wygodnym i niskobudżetowym.

Zobacz również

Czy warto zamontować biologiczną oczyszczalnię ścieków?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to nie tylko przydomowe szambo. Niemożność przyłączenia budynku do miejskiej kanalizacji nie musi być problemem. Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków? Ile kosztuje? Jaką wybrać? Te pytania mogą spędzać sen z powiek. Śpieszymy z odpowiedzią!