Zbiornik na olej napędowy – jak wybrać odpowiedni model?

Zbiorniki na olej napędowy są bardzo potrzebne w gospodarstwach rolnych, jak i w  dużych przedsiębiorstwach. Bezpieczne magazynowanie i dystrybucja wewnętrzna ropy to gwarancja komfortu użytkowania i oszczędności czasu. Co więcej, systematyczne napełnianie dużych zbiorników olejem napędowym przekłada się również na oszczędności finansowe.

Zbiornik na olej napędowy – komu i do czego potrzebny

Zbiornik na olej napędowy używany jest w małych i większych gospodarstwach rolnych. Zaopatrzenie w paliwo urządzeń i sprzętów gospodarczych staje się prostsze i nie wymaga poświęcania mnóstwa czasu na dojazdy i tankowanie. Maszyn i pojazdów o większych gabarytach nie da się zaopatrywać w paliwo na stacji, dlatego posiadanie zbiornika na olej napędowy to konieczność. Im większy pojemnik na paliwo, tym więcej oszczędzisz. Wiadomo że, hurtowe ceny  paliwa są o wiele niższe od rynkowych. Jeśli zamawiasz stale u jednego dostawcy w dużych ilościach, to masz pewność, że paliwo zaopatrujące maszyny jest zawsze takie samo. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo używanych sprzętów, a Ty nie musisz się martwić, że zabraknie paliwa.

Pojemnik na paliwo – ważny element nowoczesnego przedsiębiorstwa

Ułatwianie sobie pracy i stwarzanie bezpiecznych warunków do jej wykonywania przekłada się na efektywniejsze i spokojniejsze działania. Trudno pomyśleć, że ceniące się firmy transportowe, czy duże magazyny nie mają na wyposażeniu dużych pojemników na paliwo. Przedsiębiorca, który decyduje się na bezpieczne przechowywanie paliwa w zbiornikach, ma pewność, że w przypadku kontroli będzie spełniał wszelkie regulacje prawne dotyczące składowania paliwa w firmie. Poprawia się logistyka przedsiębiorstwa i przede wszystkim oszczędza się sporo czasu, szczególnie gdy stacje paliw znajdują się daleko od firmy.

Małe, większe i o różnym przeznaczeniu

Jeśli  chcesz kupić dobrej jakości zbiornik na olej napędowy, znajdź przede wszystkim sklep z bogatą ofertą produktową: https://xymen.pl/26-zbiorniki-na-olej-napedowy Przeglądając i analizując katalogi sklepu Xymen, znajdziesz tam wiele ciekawych rozwiązań, które możesz porównać i dopasować do swoich potrzeb. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną różnych modeli, aby mieć pewność, że wybierasz dobrze.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje zbiorników na paliwo. Pierwszy, jednopłaszczowy, jest niewielki, ale może się rozszczelniać w przypadku przechowywania paliwa. Dlatego też niezbędne jest użycie dodatkowych zabezpieczeń. Tego typu zbiornik na paliwo możesz śmiało przeznaczyć do przechowywania np. wody. Natomiast pojemnik na paliwo dwupłaszczowy ma znacznie mocniejszą konstrukcję. Zapewnia również wysoką ochronę termiczną i jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli nawet potrzebujesz dużych zbiorników na paliwo, warto rozważyć kupno mniejszych, mobilnych. Można je przenosić, dlatego są idealnym rozwiązaniem do różnych prac w terenie. Ich pojemności nie przekraczają 900 litrów paliwa. We wspomnianym sklepie Xymen można kupić wysokiej jakości kompaktowe zbiorniki na paliwo, które produkowane są z wysokiej jakości polietylenu metodą rotomuldingu co daje nam 100% szczelności oraz wytrzymałość. Nowoczesny system Splash Wall zamontowany w zbiorniku zmniejsza ruch cieczy podczas transportu. Pojemniki na paliwo mają pompę paliwa zasilaną napięciem 12 V, dzięki czemu tankowanie daleko od domu, np. na polu podczas prac rolniczych, jest możliwe.

Wybierz swój model zbiornika lub kilka, aby praca na gospodarstwie lub w Twojej firmie stała się przyjemniejsza i bardziej zorganizowana. Oprócz podstawowych akcesoriów dobierz dodatkowe, które usprawniają one naszą pracę i sprawiają, że staje się bezpieczniejsza.

Zobacz również

Jakie są rodzaje pomp do deszczówki?

Zbieranie wody deszczowej, po to, aby by wykorzystać ją do podlewania ogrodu, prania, spłukiwania czy mycia nawierzchni wokół domu, znane jest ludziom od bardzo dawna. Jest to świetny sposób na oszczędzanie wody i niezwykle ważna kwestia w dzisiejszych czasach.