Zbiornik na olej napędowy
Dzięki nowoczesnej technologii wykonania zbiorniki na olej napędowy zapewniają bezpieczne przechowywanie paliwa.
Dwupłaszczowa konstrukcja to w uproszczeniu zbiornik wewnętrzny obudowany drugim – zewnętrznym który ma 110% pojemności wewnętrznego. W razie awarii, rozszczelnienia zbiornika zapobiega to bezpośredniemu wyciekowi do gruntu i zanieczyszczenia środowiska.
Zbiorniki zapewniają dużą niezależność od dystrybucji detalicznej oraz jej cen. Zakup paliw po cenie hurtowej to oszczędność pieniędzy, a wygodny dostęp do własnego zbiornika w miejscach oddalonych od detalicznych stacji paliw oszczędza czas potrzebny na tankowanie.
Zbiornik na olej napędowy to nieodłączny element wyposażenia ogromnej części firm i gospodarstw rolnych. Posiadanie takiego zbiornika zapewni nam oszczędność czasu, który musielibyśmy zmarnować na ciągłe dopełnianie paliwa. W ofercie naszego sklepu znajdziemy różne rodzaje zbiorników jak i potrzebne do nich akcesoria. Dlaczego warto posiadać własny zbiornik na olej napędowy? Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Zakup paliwa w hurtowej ilości pozwoli na zaoszczędzenie niemałych sum pieniędzy. Zbiornik paliwowy jest łatwy w utrzymaniu, nie wymaga specjalnych umiejętności obsługi, ani zabiegów konserwatorskich. Pamiętajmy, jednak o czyszczeniu przed kolejnym napełnieniem. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który zużywa duże ilości paliwa, powinieneś rozważyć zakup jednego z naszych produktów.
Jakie wyróżniamy rodzaje zbiorników na olej napędowy? Jakie są ich różnice?
Zbiorniki jednopłaszczowe są złożone z jednego płaszcza, przez co są bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia. Wykonany jest jednak z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu doskonale nadaje się do bezpiecznego przechowywania wody, czy innych mniej niebezpiecznych sytuacji. W przypadku paliwa jest jednak zupełnie inaczej. Mogą być zawodne podczas przechowywania olejów i nie zapewniają dużej ochrony przed uwolnieniem substancji do środowiska. Dlatego wymagają od nas wdrożenia dodatkowych zabezpieczeń. Są nieco tańsze od dwupłaszczowych.
Zbiorniki dwupłaszczowe z kolei wyróżniają się ogromną odpornością na warunki zewnętrzne. Posiadają dwa płaszcze (ściany). Dlatego mogą być one instalowane bez dodatkowych zabezpieczeń. Zapewniają nam ochronę termiczną. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Taki zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy da nam gwarancje bezpiecznej eksploatacji paliwa. Zbiorniki mobilne występują w mniejszych pojemnościach, dzięki czemu nadają się do swobodnego przemieszczania. Przydadzą się zarówno w gospodarstwie rolnym, jak i małym zakładzie przemysłowym, warsztacie samochodowym czy na budowie.
Zbiorniki stacjonarne, a zbiorniki mobilne
Mobilne zbiorniki na olej napędowy są idealnym rozwiązaniem do prac w terenie. Możemy je swobodnie przemieszczać, dzięki swojej mniejszej pojemności. Zbiorniki stacjonarne idealnie nadają się do prac prowadzonych w jednym miejscu. Zbiornik na olej napędowy 5000l zagwarantuje nam duże ilości paliwa, które starczą na dłuższy okres czasu pracy.
Producenci zbiorników na olej napędowy
W naszej ofercie posiadamy produkty, następujących producentów:
- Fortis, polska firma, odnosząca sukcesy na rynku międzynarodowym. Z jej oferty korzystają przedsiębiorcy m.in z: USA, Niemczech, czy Chin.
- JFC, polski producent, zajmujący się wyrobem z tworzyw sztucznych dla rolnictwa i przemysłu.
- Metria, polski producent przydomowych oczyszczalni ścieków oraz różnego rodzaju zbiorników.
- Sibuso, polski producent nowoczesnych zbiorników z polietylenu do oleju napędowego.
- Piusi, importer produktów włoskiej firmy, która w ofercie posiada elektryczne i pneumatyczne pompy do oleju.
Wyposażenie do zbiorników na olej napędowy
Musimy pamiętać o wyborze odpowiednich akcesoriów. Usprawniają one naszą pracę. Sprawiają, że staje się ona dla nas bezpieczniejsza. Zbiornik z dystrybutorem na olej napędowy zapewnia nam łatwość w obsłudze, co pozwala na bezpieczną dystrybucję paliwa.
- Wąż wydawczy,
- pistolet automatyczny,
- pompa,
- licznik,
- wskaźnik poziomu paliwa,
- licznik cyfrowy PIUSI K24.
Nie wszystkie wymienione powyżej akcesoria będą dostępne wraz ze zbiornikiem. Możliwy jest ich dodatkowy zakup w naszym sklep
Zbiorniki na olej napędowy – kubatura
Pojemność zbiorników powinniśmy dobierać odpowiednio do naszych wymagań. Przykładowo dla średnich potrzeb przedsiębiorstwa, zdecydujmy się na zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy 1000l. Jeżeli, zaś zużywamy ogromne ilości paliwa, postawmy na zbiorniki o największej pojemności – 9000l.
- Fortis: 100l, 200l, 400l, 1500l, 2500l, 5000l,
- JFC: 250l, 425l, 600l, 950l, 1600l, 2500l, 5000l,
- Metria: 250l, 460l, 600l, 1500l, 1500l, 2500l, 5000l, 9000l,
- Sibuso: 1500l, 2500l.