Konsultacja z doradcą:

Witamy w sklepie XYMEN

Posiadamy szeroki wybór zbiorników oraz oczyszczalni dla domu, które zmienią codzienne życie Twojej rodziny i uczynią je bardziej komfortowym.

Zbiorniki na wodę deszczową

Wyświetlanie 1–9 z 54 wyników

Zyskaj kontrolę nad zasobami swojego domu

Posiadamy szeroki wybór zbiorników oraz oczyszczalni dla domu, które zmienią codzienne życie Twojej rodziny i uczynią je bardziej komfortowym. Naszym atutem jest staranność wykonywania prac oraz kompleksowość usług. Działamy na danym rynku już od długiego czasu, co pozwoliło nam dokładnie zapoznać się z producentami, parametrami oraz trudnymi przypadkami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować wyroby spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa i przydatne w długotrwałej eksploatacji. Wszelkie zamówienia realizujemy terminowo i możemy się pochwalić konkurencyjnymi cenami. Przyjdź i przekonaj się sam! Zobacz już teraz naszą ofertę!

 

Zbiorniki na wodę deszczową

Zbiornik na wodę deszczową służy do zbierania, magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej do podlewania trawnika. Dodatkowo zmagazynowaną w zbiorniku wodę można też używać do innych celów, takich jak: mycie samochodu, prace porządkowe dookoła domu itp.

Woda deszczowa spływająca z dachu jest zbierana przez system rynnowy i kolejno doprowadzona rurą spustową do zbiornika. Woda zostaje oczyszczana przez filtr koszowy z drobnymi oczkami, po czym odpływa do zbiornika (grawitacyjnie). System ten dzięki zamontowaniu pompy pozwala na podlewanie ogrodu.

Zbiorniki na wodę deszczową – naziemne, czy podziemne?

Zbiorniki na wodę deszczową dzieli się na dwa rodzaje: zbiorniki podziemne oraz zbiorniki naziemne. W obu przypadkach cel ich zastosowania jest ten sam, czyli gromadzenie wody deszczowej spływającej z dachu, którą można ponownie wykorzystać, np. do podlewania trawnika, czy mycia samochodu.

W przypadku zbiorników podziemnych atutem jest fakt, że instalacja jest zupełnie nie widoczna, co pozytywne wpływa na estetykę wokół budynku. Zbiornik podziemny może być również umiejscowiony w dowolnym miejscu na działce, a woda opadowa jest do niego doprowadzana specjalnymi rurami. Pozwala to spiąć wszystkie rynny budynku, dzięki czemu 100% wody opadowej będzie trafiało do jednego zbiornika.

Zbiorniki naziemne są natomiast ustawiane bezpośrednio przy rynnach, a do ich prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest przelew awaryjny oraz system odpowietrzania. Które rozwiązanie wybrać? Wiele w tym przypadku zależy od potrzeb oraz możliwości finansowych. Zbiornik oraz zasilająca go instalacja podziemna jest z pewnością droższa, jednak zupełnie nie widoczna oraz wydajniejsza. Wynika to z faktu, że zbiornik podziemny może mieć pojemność nawet 10 000 litrów.

Naziemne zbiorniki na wodę deszczową

Jako firma wyspecjalizowana w sprzedaży naziemnych zbiorników na wodę deszczową rozumiemy, że tego typu rozwiązania muszą być dopasowane do potrzeb. W związku z tym oferujemy zbiorniki marki Marseplast, które wyróżnia najwyższa jakość. Warto zwrócić również uwagę na szeroki zakres pojemności tego typu zbiorników, ponieważ mogą one pomieścić zarówno 500, jak i 1 000, 1 500, czy nawet 2000 litrów deszczówki.

Każdy ze sprzedawanych przez nas zbiorników naziemnych wyposażony jest w przelew awaryjny oraz system odpowietrzania, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Zbiorniki posiadają również Krajową Ocenę Techniczną o numerze ITP-KOT-2020/0032 wydanie 1, wydaną przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, co świadczy o tym, że są zgodne z obowiązującymi normami i mogą być wykorzystywane do budowy przydomowych instalacji odwodnienia. Ich zakup może być również podstawą do ubiegania się o dotacje na budowę tego typu instalacji.

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową

Decydując się na budowę podziemnej instalacji odwodnienia warto wyposażyć ją w zbiornik o odpowiedniej pojemności, co zagwarantuje najlepszą wydajność. Wśród sprzedawanych przez nas zbiorników można znaleźć rozwiązania mieszczące 1 000, 2 500, 3 000, 3 500, 4 000, 5 000, 6 000, a nawet 10 000 litrów wody opadowej. Są to zbiorniki renomowanych producentów, takich jak Marseplast, Metria, czy Kingspan, które wyróżnia najwyższa jakość. Rozwiązania podziemne składają się ze strefy gromadzenia, a także czyszczenia wody jest ona tym samym oczyszczana zanim trafi do ponownego użycia. Kupując u nas podziemny zbiornik na wodę deszczową nabywa się kompletny zestaw, który obejmuje również:

  • kanał dopływowy i odpływowy,
  • nadstawkę montażową,
  • sito filtracyjne,
  • przykręcane pokrywy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zbiornik jest kompletny i umożliwia natychmiastowe włączenie do budowanej instalacji odwadniającej.

Masz wątpliwości jaki produkt wybrać?
Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania!