Konsultacja z doradcą:

Zbiornik na olej opałowy – bezpieczne przechowywanie paliwa w domu

Piece na olej opałowy zapewniają  wygodne i w miarę ekonomiczne ogrzewanie domu. Zasilane są paliwem (olejem), które musi być przechowywane w specjalnych pojemnikach i przeznaczonych do tego miejscach, aby nie doszło do wycieku.  Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i domowników już dziś dzięki wysokiej klasy pojemnikom na opał!

Zbiorniki na opał dwupłaszczowe – jakość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

Niektórzy wybierają zbiorniki na opał jednopłaszczowe, które wymagają użycia dodatkowych zabezpieczeń. Zagrożenie wycieku oleju z pojemnika opałowego jest jak najbardziej możliwe. Dlatego też zbiorniki jednopłaszczowe umieszcza się w specjalnej wannie, która stanowi solidną ochronę. Ewentualne rozszczelnienie nie będzie wiązało się z  zanieczyszczeniem środowiska. Jedynym zabezpieczeniem w takich zbiornikach czasami jest wzmocnienie stalowymi opaskami w celu uniknięcia odkształcenia ścianek.

O wiele bardziej funkcjonalne i bezpieczne są dwupłaszczowe pojemniki na paliwo opałowe. W wielu ciekawych wzorach i pojemnościach można je obejrzeć np. tutaj: https://xymen.pl/kategoria-produktu/zbiorniki-na-olej-opalowy/ . O wysokiej klasie szczelności i wytrzymałości świadczy polietylen, który jest giętki, woskowaty i termoplastyczny. 

Zbiornik na olej opałowy można zainstalować pojedynczo lub połączyć kilka mniejszych zbiorników w tzw. baterie. Dzięki takiej możliwości można przechowywać w pomieszczeniach o małej kubaturze więcej oleju opałowego. Dopasowanie zbiornika do swoich potrzeb użytkowych to duże udogodnienie dla użytkowników pieców na paliwo olejowe. 

Dlaczego warto stosować zbiorniki na olej opałowy?

Wiadomo, jak bardzo problematyczna bywa kwestia ogrzewania w domach, szczególnie jednorodzinnych. Niezwykle przydatne okazują się w takich przypadkach pojemniki na paliwo opałowe. Można dopasować je do kilku budynków, tak aby paliwo opałowe znalazło się w każdym domu. Kolejna kwestia związana jest z dopasowaniem zbiorników do potrzeb konkretnego użytkownika. Bogactwo kształtów oraz pojemności, w jakich występuje zbiornik na paliwo opałowe daje szerokie możliwości wyboru i zorganizowania sieci ogrzewania olejowego. 

Warto pokreślić, że pojemnik na paliwo opałowe może zgromadzić większa ilość paliwa. Dzięki temu nie ma potrzeby stałych dostaw, a ogrzewanie jest dostępne przez cały czas. Brak ciągłych dostaw to ułatwienie dla użytkowników i także oszczędności w skali roku. Kupowanie jednorazowo dużej ilości oleju to duże szanse na uzyskanie dobrych cen u dostawców.

Decydując się na piec na olej opałowy, trzeba mieć świadomość bezpiecznego przechowywania oleju szczególnie wewnątrz pomieszczenia, ale też na zewnątrz budynku. Oprócz zaopatrzenia się w wysokiej jakości zbiornik na olej opałowy liczy się też odpowiednie umieszczenie go (lub baterii) i zabezpieczenie przeciwwyciekowe. Niezwykle ważne jest przestrzeganie norm ogniowych, aby zapewnić bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.

Zobacz również

Jak działa oczyszczalnia ekologiczna?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak można przyczynić się do ochrony środowiska, będąc właścicielem domu jednorodzinnego? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz! Przedstawiamy Ci ekologiczną oczyszczalnię ścieków

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cechują się trwałością, odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz niemal całkowitym brakiem konieczności ich obsługiwania. Mimo że każdy system oczyszczania opatrzony jest