Konsultacja z doradcą:

Moduły biologiczne BamarTech – czym się różnią, który wybrać?

Sporo mówi się o oczyszczalniach biologicznych. Niestety pojawił się mit, że są one bezobsługowe. Nie jest to prawda i wszystkie wymagają właściwej eksploatacji. Jeżeli dochodzi do awarii czy to oczyszczalni drenażowej, czy biologicznej, warto wykorzystać moduły biologiczne. Dobrym wyborem mogą być moduły biologiczne BamarTech. Czym się różnią i który z nich warto wybrać?

Czym są moduły biologiczne i kiedy się je stosuje?  

Moduły biologiczne są to urządzenia, które służą do naprawy niedziałających oczyszczalni drenażowych bądź biologicznych. Sprawdzą się także do budowy nowych instalacji, gdzie wykorzystuje się już istniejące szczelne zbiorniki. Przydomowe oczyszczalnie ścieków na polskim rynku znane są już od wielu lat. Na początku najczęściej wykorzystywane były oczyszczalnie drenażowe, dopiero później popularniejsze stały się biologiczne. Jak już wspominaliśmy, ciągle powtarzany jest mit, że tego typu oczyszczalnie nie wymagają żadnych obowiązków eksploatacyjnych. Nie jest to prawda i z tego też powodu może dojść do awarii bądź nieprawidłowej pracy i właśnie w takim przypadku należy tak zaplanować pracę, aby zapewnić urządzeniu właściwą eksploatację. Jeżeli Wasza oczyszczalnia ścieków ma spełniać najnowsze normy i standardy, trzeba ją zmodyfikować i stary układ przerobić na biologiczną oczyszczalnię ścieków. W ten sposób można uzyskać najlepsze efekty i tutaj doskonale sprawdzą się dwa moduły biologiczne takie jak Bio Solid i Bio Solid Multi.  

Moduły biologiczne Bamartech – porównanie 

Zarówno moduł biologiczny Bio Solid, jak i Bio Solid Multi zapewnia zautomatyzowaną pracę i rzeczywiście niskie zużycie energii. Zatem koszty eksploatacji będą minimalne. Te moduły biologiczne BamarTech pozwalają na wykorzystanie istniejących już elementów instalacji, co pozwala w znaczący sposób obniżyć koszty całej pracy przydomowej oczyszczalni ścieków. Takie moduły można stosować w aglomeracji i w każdych warunkach wodno-gruntowych i to nawet tych trudnych. Potwierdzeniem trwałości i niezawodności tego typu urządzeń jest aż 15-letnia gwarancja. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo dzięki modułom wywóz osadów wykonuje się raz do roku. Można również wykorzystać odzyskaną wodę, choćby do nawadniania roślin. Warto tutaj wiedzieć, że w modelu Bio Solid zastosowano skuteczną metodę oczyszczania ścieków przy pomocy bioreaktorów do szamba oraz technologii SBR uzupełnionej o pompę na wypływie. Moduł biologiczny Bio Solid można więc wykorzystać nawet w przypadku starych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Wyróżnia go także małe zapotrzebowanie na powierzchnię. Moduły nadają się jako zestaw do przeróbki szamba na oczyszczalnię. Można je posadowić pod gruntem. W przypadku Bio Solid Multi trzeba wiedzieć, że różni się ona od oczyszczalni Bio Solid tym, że zastosowano dozownik koagulantu, czyli chemiczny proces oczyszczania ścieków. Oczyszczone ścieki w oczyszczalniach typu Bio Solid Multi można doprowadzić np. do drenażu, studni chłonnej, pakietów czy tunelów. Co ważne, jakość oczyszczonych ścieków jest na tyle wysoka, że można odprowadzić je do cieków wodnych, a więc rzek czy rowów melioracyjnych.  

Jakie warunki należy spełniać, żeby móc dostać dotacje?

Warto na początek dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków. Każda gmina oferuje zmniejszenie kosztów w różnej ilości, czasami jest to około 40 % mniej. W przypadku oczyszczalni domowej cena jest zależna od tego, jaki zbiornik zakupimy oraz jaki będzie koszt montażu, m.in. wynajęcie koparki. Pamiętać należy także, że jedynie certyfikowane oczyszczalnie uzyskają dofinansowanie. Należą do nich bio oczyszczalnie zawierające odpowiedni atest CE zgodny z normą europejską.

Chcąc otrzymać pożyczkę lub dotację, sami musimy także spełnić wymagania. Z pewnością dofinansowanie może otrzymać gospodarstwo, którego właściciel posiada stały meldunek na terenie gminy, a jego nieruchomość jest zlokalizowana tamże. Dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków otrzymamy, gdy wszyscy mieszkańcy nieruchomości wyrażą zgodę na otrzymanie środków.

Czym zajmuje się firma Bamartech? 

BamarTech jest to firma z tradycjami, która zajmuje się wykonywaniem oczyszczalni przydomowych. Zajmuje się produkcją, ale i montażem najwyższej jakości oczyszczalni. Oferuje kompleksowe doradztwo i gwarantuje, że dzięki prawidłowo dobranej oczyszczalni pozbędziecie się brzydkiego zapachu. Jednocześnie praca takiej oczyszczalni ścieków jest cicha. W każdym urządzeniu zastosowano nowoczesne i niezawodne sterowanie. Duża wiedza, a przy tym doświadczenie sprawiają, że Wasza instalacja będzie działać prawidłowo przez wiele lat. W ofercie znajduje się szeroki wybór oczyszczalni ścieków. Wszystkie posiadają certyfikację. Firma oferuje również przydomowe oczyszczalnie ścieków z nawadnianiem, ale i małe oczyszczalnie ścieków do 50 RLM. Innowacyjne rozwiązania oraz najwyższa jakość produktów gwarantują zadowolenie klientów.       

Co zrobić, żeby moduł biologiczny nie był nigdy potrzebny? 

Odpowiednia eksploatacja oczyszczalni lub szamba zapewnia ich efektywne działanie. Jednak użytkownicy zapominają o właściwych zasadach użytkowania i wtedy dochodzi do uszkodzeń i konieczności stosowania modułów biologicznych. Aby nie musieć korzystać z tego typu urządzeń już na samym początku trzeba pamiętać, że oczyszczalnia ścieków czy szambo muszą być właściwie zamontowane. Dodatkowo należy regularnie zamawiać wóz asenizacyjny i wywozić nieczystości. Warto również stosować bioreaktor do szamba membranowy, który zapewnia kompleksowy proces membranowy i mikrofiltrację bądź ultrafiltrację. Warto stosować również bakterie do szamba i innych oczyszczalni. Dzięki nim można pozbyć się brzydkiego zapachu, kumulującego się osadu czy jego zatłuszczania.      

Jakie jeszcze moduły ma w ofercie Xymen? 

W ofercie można znaleźć również moduły biologiczne Centroplast. Wszystkie tego typu urządzenia są niezwykle efektywne, a przy tym zapewniają spore oszczędności. Sprawdzą się nawet w trudnym terenie. Producent tych modułów oferuje długą gwarancję.

Czym są moduły biologiczne i kiedy są stosowane?

Moduły biologiczne to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane do naprawy nieprawidłowo działających oczyszczalni drenażowych lub biologicznych, a także do budowy nowych instalacji przy wykorzystaniu istniejących szczelnych zbiorników. Są one stosowane w sytuacjach, gdy istniejąca oczyszczalnia wymaga modernizacji lub naprawy w celu spełnienia najnowszych norm i standardów oczyszczania ścieków.

Jakie są główne różnice między modułami biologicznymi Bio Solid a Bio Solid Multi oferowanymi przez BamarTech?

Bio Solid jest modułem biologicznym zaprojektowanym do skutecznego oczyszczania ścieków przy użyciu bioreaktorów i technologii SBR, z minimalnym zapotrzebowaniem na powierzchnię. Jest idealny do modernizacji starych systemów kanalizacyjnych.
Bio Solid Multi różni się od Bio Solid zastosowaniem dozownika koagulantu, co oznacza dodatkowy chemiczny proces oczyszczania ścieków. Ta oczyszczalnia umożliwia odprowadzanie oczyszczonych ścieków do różnych miejsc, w tym do cieków wodnych, dzięki wyższej jakości oczyszczania.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc dostać dotacje na instalację przydomowej oczyszczalni ścieków?

Aby kwalifikować się do otrzymania dotacji, należy:

-Posiadać stały meldunek na terenie gminy, w której znajduje się nieruchomość.
-Zapewnić zgodę wszystkich mieszkańców nieruchomości na otrzymanie środków.
-Wybrać certyfikowaną oczyszczalnię, która posiada atest CE zgodny z normą europejską.

Zobacz również

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cechują się trwałością, odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz niemal całkowitym brakiem konieczności ich obsługiwania. Mimo że każdy system oczyszczania opatrzony jest