Wszystkie bestsellery
  • Banner

Przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Przydomowa przepompownia ścieków to konieczność dla wielu posiadaczy domowej oczyszczalni ścieków. Są miejsca, w których nie ma możliwości wykonania grawitacyjnej kanalizacji lub występuje wysoki poziom wód gruntowych. Powodem może być niekorzystne ukształtowanie terenu na działce lub różnego rodzaju przeszkody budowlane. Wtedy jedynym rozwiązaniem problemu jest przepompownia ścieków.

Przepompownia ścieków - do czego służy i jak działa?

Przepompownia ścieków służy do automatycznego przenoszenia (metodą tłoczenia) ścieków ze zbiornika położonego niżej do odbiornika położonego wyżej oraz dalej. Inne funkcje tego urządzenia to:

  • podnoszenie ścieków sanitarnych i wód zanieczyszczonych,
  • pompowanie wód opadowych, drenażowych czy roztopowych,
  • odprowadzanie nadmiaru wody do odbiornika.

W przepompowni ścieków wyróżniamy następujące elementy:

  • pompa do przepompowni ścieków (może być więcej niż jedna),
  • zbiornik przepompowni ścieków (betonowy lub polietylenowy),
  • armatura wraz z orurowaniem,
  • układ sterujący całym mechanizmem.

Kto może korzystać z przepompowni ścieków?

Stereotypowo przydomowe oczyszczalnie ścieków (oraz będące ich częścią przepompownie) montuje się jedynie w domach jednorodzinnych. Jak wskazuje nasze wieloletnie doświadczenie, urządzenia te sprawdzają się jednak równie dobrze we wspólnotach mieszkaniowych oraz obiektach sportowych i wypoczynkowych. Do naszych najczęstszych klientów należą również położone daleko od głównych sieci kanalizacyjnych gospodarstwa rolne.

Jakie przepompownie ścieków oferujecie?

W obecnej chwili współpracujemy z dwoma producentami:

  • Metria (przepompownia Metria),
  • Marseplat (przepompownia Marseplat).

Obaj wymienieni producenci należą do czołowych graczy na rynku urządzeń hydraulicznych. Oferowane przez nich produkty cieszą się uznaniem wielu klientów i specjalistów ze względu na wysoką jakość wykonania, stosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych i najwyższej jakości materiałów. Zapoznaj się z zaprezentowaną poniżej ofertą elementów przepompowni ścieków firm Metria i Marseplat, aby przekonać się o ich zaletach na własne oczy!

Jaki jest koszt przepompowni ścieków?

Wycena tego, ile kosztuje instalacja przepompowni ścieków, jest zawsze sprawą indywidualną. Pełen koszt robót i prac zależy od tego, jakie warunki geologiczne, hydrologiczne i budowlane panują na konkretnej działce.

Pomocą w sporządzeniu kosztorysu mogą być ceny poszczególnych elementów przepompowni ścieków. W przypadku wszystkich oferowanych przez nas produktów podane są one w opisach poszczególnych ofert. Sprawdź ceny interesujących Cię urządzeń i skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać pełną wycenę, pomoc i doradztwo!

Śledź nas na Facebooku